Bitkiler


AHUDUDU YAPRAĞI
Kas gevşetici özelliği vardır.Rahat idrar yapılmasını sağlar. Adet döngülerinin daha düzenli olmasını sağlar.


ALIÇ
Kalp ritim bozuklukları (arrhythmias), sinirsel kalp çarpıntıları, kalp yetmezliği, ağır enfeksiyon hastalıkları sonrasındaki kalp kasları zafiyeti, kalp krizi sonrası, yüksek kan basıncı, damar sertliği alıç bitkisinin başarıyla kullanılabileceği alanlardır.


ARDIÇ TOHUMU
İdrar yolu hastalıklarına ve beyaz akıntıya karşı etkilidir.


AT KUYRUĞU BİTKİSİ
Bedende biriken sıvıları ödemleri organizmanın mineral dengesini bozmadan dışkılayabilmesidir. Prostat büyümesi ve prostat iltihabına karşı kullanılabilecek bitkilerin başlıcalarındandır.


AZGIN TEKE OTU
Cinsel iktidarsızlık, cinsel işlev bozuklukları, sürekli yorgunluk gibi durumların önüne geçilmesinde önemli faydalar sağlar. İnsan vücudunda afyodizyak etkisi yapması nedeniyle cinsel hayata olumlu fayda sağlar.


BİBERİYE
Zayıflamak için muhteşem faydalı bir bitkidir, yağları yakar ve bağırsakları çalıştırır, hızlı kilo vermeye yardımcı olur.


BÖĞÜRTLEN YAPRAĞI
İçeriğinde bulunan ellagic asit, tanen, C vitamini ile ödem atıcı, iltihap giderici, adet akışını düzenleyicidir.


DAMAR OTU
Doğal bir antibiyotiktir. İltihap kurutucu özelliğe sahiptir. Balgam söktürücüdür. Çıban gibi hastalıklarda oldukça etkilidir.


DEVE DİKENİ
Deve dikeni düzenli miktarlarda tüketildiğinde sindirim sistemi ve mide de meydana gelen rahatsızlıkların gelişmesine de engel olur. Deve dikeni bitkisinin kanser hücreleri engelleyici etkisi olduğu ve gelişmesini durduğu bilinmektedir. Günde bir bardak deve dikeni çayının kanser hücrelerinin gelişmesini engelleyici etkisi bulunmaktadır.


FUNDA YAPRAĞI
Yatıştırıcı özelliği olan Funda yaprağı içinde bulunan asit, glikozit, tanen ve uçucu yağlar ile orta dereceli uykusuzluğa iyi gelir.


GEVEN KÖKÜ
Metabolizmayı hızlandırır. Enerji üretim merkezi olan mitokondriyi çok iyi çalıştırır.


ISIRGAN
Bağışıklığı güçlendiren, iyi huylu prostat büyümesini engelleyen, kan şekerini düşürücü ve romatizma ağrılarına karşı etkinliğiyle tanınan bir bitkidir. İdrar sorunu yaşayan kişilere faydalıdır.


KEKİK
Gaz giderir, şişkinliği alır.


LAVANTA
Lavantanın içinde bulunan organik asitler, glikozotlar, tanenler, uçucu yağlar hem yatıştırıcıdır hem de uykusuzluğa iyi gelir.


MELİSSA
Antidepresan, GÜZEL AROMA, A, C, B1 VE B1 VİTAMİNİ


MEYAN KÖKÜ
Kronik yorgunluk ağrılarını giderici


MISIR PÜSKÜLÜ
Sistit'ten kaynaklı idrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.


PAPATYA
Sakinleştirici, uykuya dalmaya yardımcı


SARI KANTARON
Antiseptik özellikler gösterdiğinden vücudu mikroplara karşı koruyor. İltihap önleyici etkiler göstererek vücutta oluşan iltihaplanmaların hızla iyileşmesine destek oluyor. Egzama, varis gibi cilt rahatsızlıklarında da olumlu etkiler gösterdiği biliniyor.


TARÇIN
Bir fincan tarçın bağırsaklardaki şişkinlik ve gaz sorunlarından kaynaklanan rahatsızlıkları giderir. Bunu bağırsaklarda bulunun enfeksiyonları gidererek bağırsakların normal çalışmasını sağlamakla başarır.


ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ
Tıkalı bağırsakları açar, metabolizmayı hızlandırır.


YAKI OTU
BHP ( iyi huylu prostat büyümesi ) sorunlarına karşı etkili bir bitkidir. Bir diğer kullanım alanı ise cilt bakımı olarak sivilce, akne gibi sorunlarda kullanılabilir. Antioksidan, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri vardır.


ZERDEÇAL
İltihaplara iyi gelir. Antioksidan özelliğiyle mikroplara karşı vücut direncini artırır.


ZEYTİN YAPRAĞI
Harici olarak yaraların mikroplardan temizlenmesinde kullanılır. İyi bir antimikrobiyaldir ve bakteri, virüs ve mantarlara karşı oldukça etkilidir. Zeytin yaprağı özü güçlü bir antioksidandır. Bu etkisiyle vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirerek virüs yoluyla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlar.